خرید اینترنتی فرش ماشینی کاشان

جستجوی فرش براساس رنگ

عوامل موثر بر قیمت فرش

مهم ترین فاکتور ها در قیمت گذاری فرش ماشینی

فرش ماشینی به عنوان یکی از مهم ترین اثاثیه منزل ، مانند دیگر کالا ها از یک سری ویژگی ها و فاکتور هایی برخوردار است که تعیین کننده اصلی قیمت آن هستند . امروزه به دلیل نوسانات ارز در بازار و واردات نخ از کشور های خارجی ، قیمت اصلی فرش ماشینی در بازار و نمایشگاه ها را دلالان و واسطه ها تعیین می کنند اما به طور کلی قیمت فرش ماشینی در بازار از رنج قیمتی معلوم برخوردار است چرا که فرش ماشینی نیز توسط صنف و اتحادیه مرتبط قیمت گذاری می شود . در این مقاله به برسی عوامل تعیین کننده قیمت فرش ماشینی خواهیم پرداخت:

به طور کلی قیمت فرش ماشینی بر اساس نوع الیاف به کار رفته در ، شانه و تراکم ، نوع دستگاه بافت ، ابعاد فرش ، نوع طرح و نقش فرش ، تعداد رنگ به کار رفته در فرش ، برند و محل تولید فرش ماشینی تعیین می شود که به منظور دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با هر یک از این عوامل و نقش آنها در قیمت گذاری فرش ماشینی می توانید با ادامه مقاله همراه شوید.

 

الیاف به کار رفته در فرش

نخ و الیاف مصرفی اولین و مهم ترین فاکتور در تعیین قیمت فرش ماشینی است . از عمده ترین فرش های ماشینی در بازار می توان به : فرش اکریلیک ، فرش پلی استری ، فرش با الیاف پلی پروپلین و ... اشاره کرد که بهترین نخ در فرش نیز نخ اکریلیک هیت ست شده است . فرش های اکریلیک نسبت به دیگر فرش ها از کیفیت بالاتر و طول عمر بیشتری برخوردارند و قیمت بالاتری نیز دارند . این ویژگی سبب می شود که در هنگام خرید فرش حواسمان به قیمت های ارزان باشد تا فرش های پلی استری و درجه 2 را به جای فرش های اکریلیکی و درجه یک خریداری نکنیم ، چرا که شباهت در فرش پلی استر و اکریلیک به گونه ای است که هرکسی قادر به شناخت آن نخواهد بود . از مهم ترین ویژگی های فرش اکریلیک می توان به : بدون پرز و ضد حساسیت بودن ، مقاومت و برگشت پذیری بالا ، مقاومت در برابر فشار و سایش ، مقاومت در برابر حرارت و گرما و ... اشاره کرد.

 

شانه و تراکم فرش

شانه به معنای تعداد گره در هر متر از عرض فرش و تراکم به معنای تعداد گره در هر متر از طول فرش را گویند که هر چه مقدار آن بیشتر شود فرش متراکم تر و توپر تر می شود و بدیهی است که نخ بیشتری نیز در فرش استفاده می شود . هرچه میزان تراکم و شانه در فرش بیشتر باشد ، به مقدار ظرافت و زیبایی و همچنین قیمت آن افزوده می شود به همین دلیل است که قیمت فرش 700 شانه نسبت به قیمت فرش 1000 شانه و 1200 شانه کمتر است.

 

دستگاه بافت فرش ماشینی

بهترین دستگاه های فرش بافی در صنعت فرش ماشینی امروزی دستگاه هایی ازجمله :Schonher  ، HCP ، HCI ، VAN DE WIELE که ساخت کشور های بلژیک و آلمان نیز هستند . دستگاه بافندگی فرش ماشینی نقش بسزایی در قیمت ، نوع بافت فرش ، کیفیت و ظرافت و ... دارد.

 

ابعاد فرش

در این مورد همه ما می دانیم که هرچه ابعاد فرش بیشتر باشد وزن فرش ماشینی بیشتر و الیاف مصرفی در آن نیز بیشتر است و به همین دلیل قیمت فرش 12 متری از 9 و 6 متری بیشتر است.

 

تعداد رنگ به کار رفته در فرش

منظور از تعداد رنگ به کار رفته در فرش ، همان اصطلاح هایی همچون : فرش 8 رنگ ، فرش 10 رنگ و ... است که در هنگام خرید فرش ماشینی به گوشمان می خورد . در گذشته فرش هایی ماشینی در تعداد رنگ زمینه 4 تا 6 رنگ بافته می شدند اما امروزه با ورود دستگاه هایی با تکنولوژی های پیشرفته به صنعت فرش ماشینی ، کارخانجات فرش قادر به تولید فرش هایی با تعداد رنگ بالا هستند . تعداد رنگ زمینه در فرش 700 شانه ، 8 رنگ و 10 رنگ ، در فرش 1000 شانه 10 رنگ و در فرش 1200 شانه 8 رنگ است . در نتیجه تعداد رنگ فرش نیز هرچه بیشتر باشد ، قیمت فرش نیز بیشتر خواهد بود.

 

نقش برند فرش در قیمت آن

همانطور که می دانید ایران یکی از بزرگ ترین صادرکنندگان فرش ماشینی به کشور های خارجی مخصوصا کشور های عربی است و سالانه مقدار زیادی ارز ازطریق صادرات فرش ماشینی به کشور ما وارد می شود . در همین عرصه تولید کنندگان و کارخانجات بسیاری فعال هستند که برخی از آن ها به شهرت و محبوبیت خاصی دست پیدا کرده اند و از طریق تبلیغات بسیار و عرضه کالا های با کیفیت سبب گسترش دامنه فروش خود در کشور شده اند . بدیهی است که هر کارخانه و شرکتی که به عنوان یک برند محسوب می شود محصولات و تولیدات خود را نیز نسبت به همان اسم و برندی که دارد به فروش می رساند.

البته گاهی نیز برند های منطقه ای هم سبب افزایش قیمت می شود مثل اینکه بگویند فرش کاشان ارزان تر از فرش مشهد است یا بالاعکس.

تا اینجا با عوامل موثر بر قیمت فرش ماشینی آشنا شدید و دانستید که چه عواملی باعث افزایش قیمت فرش ماشینی می شود . شما عزیزان می توانید با ورود به قسمت لیست قیمت روز فرش ماشینی در وب سایت فرش کاشانه ، از قیمت فرش ماشینی کاشان در هر لحظه برخوردار باشید.

فروشگاه اینترنتی فرش کاشانه عرضه کننده انواع فرش ماشینی کاشان مستقیم از کارخانه.

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشانه
•  حریم خصوصی مشتریان کاشانه فرش
•  چگونه اعتماد کنیم ؟
•  شیوه های پرداخت فرش کاشانه
•  راهنمای خرید فرش
•  خدمات کاشانه فرش
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه