خرید اینترنتی فرش ماشینی کاشان

جستجوی فرش براساس رنگ

مشخصات فرش 1200 شانه ماشینی

اطلاعاتی که باید از خرید فرش 1200 شانه بدانید

فرش ماشینی در چند سال اخیر و با توجه به پیشرفت دستگاه های بافندگی دچار تغییراتی شده به طوری که همه روزه شاهد ظهور انواع و اقسام از فرش ماشینی با ویژگی و مشخصات متفاوت از یکدیگر هستیم . یکی دیگر از این تولیدات ، فرش 1200 شانه می باشد که در این قسمت به برسی و مشخصات فرش ماشینی 1200 شانه خواهیم پرداخت.

 

شانه و تراکم

از ابتدا فرش های ماشینی با تعداد شانه 350  و تا به امروز شاهد فرش های 1200 شانه هستیم . فرش 1200 شانه ماشینی در تعداد تراکم 3600 در بازار موجود می باشد . برای عموم مردم شناخت مفهوم شانه و تراکم فرش کمی دشوار است و این سوال پیش می آید که شانه و تراکم بالا در فرش سبب چه تغییراتی می شود ؟ در پاسخ به این سوال باید گفت همانطور که در مقالات پیش تر با مفهوم شانه ( تعداد گره در هر متر از عرض ) و تراکم ( تعداد گره در هر متر از طول ) آشنا شدید نقش این دو فاکتور از آنجایی که از اسمش پیداست مربوط به متراکم شدن و پر تر شدن سطح رویه فرش می شود.

فرش 1200 شانه تراکم 3600 با داشتن بیشترین شانه و تراکم در فرش ، متشکل از زمینه ای توپر و متراکم است و سبب می شود تا نقش و نگار فرش بیشتر خود را نشان دهند زیرا به همان میزان که به شانه و تراکم و همچنین تعداد گره های فرش افزوده می شود ، از ارتفاع نخ خاب فرش کم شده و به وضوح نقوش فرش افزوده می شود . به همین دلیل است که می گویند ظرافت و زیبایی فرش ماشینی 1200 شانه از فرش های 700 و 1000 بیشتر است.

 

آیا ارتفاع نخ خاب کم در فرش 1200 شانه از طول عمر فرش می کاهد؟

این عقیده که طول عمر فرش 1200 شانه تراکم 3600 از فرش 700 شانه کمتر است کاملا اشتباع است و همانطور که گفته شد به همان میزان که به تعداد گره های فرش و متراکم شدن آن افزوده می شود ، از ارتفاع نخ ها کم می شود و این مورد هیچ تاثیری بر روی کیفیت و طول عمر فرش 1200 شانه نخواهد گذاشت . اگر دقت داشته باشید وزن تمامی فرش های ماشینی به یک اندازه است و این بدان معناست که هیچ کسری از نخ در فرش با تعداد تراکم و شانه متفاوت دیده نمی شود.

ناگفته نماند که ارتفاع نخ خاب فرش 1200 شانه 1±6 می باشد

 

دستگاه بافت فرش 1200 شانه

فرش های ماشینی هزار و دویست شانه باید از ظرافت و زیبایی بسیار بالایی برخوردار باشند در نتیجه باید توسط دستگاهی بافته شوند که این ویژگی مهم را به فرش ببخشد و ظرافت و یکنواختی منحصر به فردی را به فرش هدیه کند . امروزه از اکثر بافندگان فرش 1200 شانه از ماشین بافندگی HCIx2 که ساخت کشور بلژیک است استفاده می کنند.

 

بهترین نخ فرش 1200 شانه چیست

جنس نخ خاب فرش ماشینی تعیین کننده اصلی کیفیت فرش ماشینی می باشد و استفاده از نخ مرغوب و باکیفیت در فرش ماشینی سبب می شود تا فرشی که خریداری شده است سالیان سال بدون هیچ گونه عیب و ایرادی عمر کند اما استفاده از الیاف نامرغوب باعث آزردن شخص خریدار با پرز دهی بالا یا عواملی دیگر خواهد شد . بهترین نخ در فرش هزار و دویست شانه ، نخ اکریلیک هیت ست شده می باشد . از ویژگی های فرش اکریلیک می توان به بدون پرز و ضد حساسیت بودن ، مقاومت بسیار بالا در برابر فشار و سایش ، گرما و سرما ، رطوبت و ... اشاره رد . البته میزان استفاده از نخ اکریلیک در فرش باید 100% باشد زیرا برخی تولید کنندگان فرش ماشینی در محصولات خود به صورت درصد دار ( از هر نوع نخ به یک میزان ) استفاده می کنند که همین مورد نیز سبب کاهش درجه کیفی فرش می شود . در خرید فرش 1200 شانه حتما به این موضوع توجه داشته باشید و خوب است بدانید این نوع از فرش های ماشینی قیمت پایین تری نسبت به فرش های 100% اکریلیک دارند پس در دام عنوان هایی چون: فرش تخفیفی ، فرش ارزان و فرش ارزان تر از کارخانه نیفتید.

 

نخ تار و پود فرش 1200 شانه

در گذشته در نخ تار و پود فرش از جوت و کنف استفاده می شد که در گذر زمان و با شستشو زیاد مشاهده می کردید که قسمتی از فرش دچار شکستگی شده است . البته امروزه نیز با اینکه از کاربرد کنف کاسته شده اما با این حال هنوز هم در صنعت فرش ماشینی استفاده می شود . بهترین جنس نخ برای تار و پود فرش ، پنبه می باشد چرا که پنبه سبب شده تا انعطاف پذیری و برگشت پذیری فرش بیشتر شود و در اثر شستشو زیاد هیچ آسیبی نبیند.

 

تعداد رنگ فرش 1200 شانه

همانطور که می دانید فرش ماشینی هزار و دویست شانه از سطحی متراکم تشکیل شده و استفاده بیش از حد از طیف رنگ سبب شلوغی و در هم ریزی نقوش می شود . به همین دلیل فرش 1200 شانه 8 رنگ ( استفاده از 8 نوع رنگ ) در بازار موجود می باشد پس با خود نگویید که هرچه تعداد رنگ فرش بیشتر باشد فرش زیبا تر است.

 

قیمت فرش 1200 شانه

در فرش ماشینی ویژگی هایی چون جنس نخ خاب ، دستگاه بافت ، تعداد شانه و تراکم ، برند و ... تعیین کننده قیمت فرش ماشینی می باشند . در نتیجه باید بدانید که قیمت فرش 1200 شانه از دیگر فرش ها بیشتر است . برای دیدن طرح و نقش های فرش 1200 شانه می توانید با ورود به منو سایت فرش کاشانه و از قسمت دسته بندی محصولات وارد گروه فرش 1200 شانه شوید و انواع فرش 1200 شانه کاشان را در طرح ها و رنگ های مختلف همراه با عکس مشاهده کنید.

 

گروه صنعتی فرش کاشانه با تولید انواع فرش ماشینی علی الخصوص فرش 1200 شانه کاشان در بالاترن کیفیت پاسخگوی شما عزیزان درباره سوالات و انتقادات شما عزیزان خواهد بود.

نـظـرات کاربران
دیگر مقالات کاربردی
•  قوانین و مقررات خرید فرش
•  بهترین کیفیت فرش
•  خرید حضوری فرش از کارخانه
•  شیوه های پرداخت فرش کاشانه
•  شرایط بازگشت کالا
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه