خرید اینترنتی فرش ماشینی کاشان

جستجوی فرش براساس رنگ

همه چیز در رابطه با فرش و نخ اکریلیک

جامع ترين مقاله در رابطه با نخ اکريليک در فرش ماشيني

اگر قصد خريد فرش ماشيني داشته ايد حتما  کلمه آکريليک يا اکريليک هيت ست شده به گوشتان خورده و شايد برايتان جالب باشد که نخ و فرش اکرليک چيست و از چه مزيت هايي برخوردار است ؟ در ادامه اين مقاله با نخ اکريليک در فرش ماشيني و مزيت هاي فرش اکريليک هيت ست شده آن آشنا خواهيد شد.

يکي از مهم ترين فاکتور ها در خريد فرش ، توجه بسيار به جنس و نوع آن است چرا که نوع نخ به کار رفته در فرش ماشيني تعيين کننده اصلي کيفيت فرش است و رضايتمندي شخص را از کالاي خريداري شده در طولاني مدت مشخص مي کند. نخ اکريليک يکي از پرکاربرد ترين الياف در توليد فرش ماشيني است و در چند سال اخير جايگاه ويژه اي را به خود اختصاص داده است.

تعريف ساختار شيميايي اکريليک : اکريليک ، اليافي مصنوعي هستند که از پليمري به نام پلي اکريلو نيتريل با ميانگين مولکولي در حدود 1900 مونومر واحد ساخته شده است و در ايالات متحده به پليمري که حداقل 85% ان پليمر اکريلو نيتريل باشد اکريليک گفته مي شود.

 

فرش اکريليک هيت ست شده چيست؟

عبارت هيت ست در نخ فرش " فرش هيت ست " ، فرايندي است که در مرحله ريسندگي نخ در کارخانه بر روي الياف اعمال مي شود . به طور کلي فرايند هيت ست بر روي اکثر الياف هاي مورد استفاده در بافت فرش ماشيني به خصوص نخ اکريليک اعمال مي شود چرا که با هيت ست شدن نخ ، الياف از مزيت ها و ويژگي هايي از جمله : بدون پرز و ضد حساسيت بودن ، مقاومت بالا در برابر گرما و سرما و  ... برخوردار مي شوند.

در گذشته از فرش هاي اکريليک به دليل پرزدهي بالا استقبال زيادي نمي شد اما با پيشرف تکنولوژي و وارد شدن دستگاه هيت ست در مرحله ريسندگي الياف فرش ماشيني ، نخ اکريليک هيت ست شده وارد عرصه توليد فرش ماشيني شد و پس از مدتي به يکي از پرفروش ترين فرش ها تبديل شد و امروزه به عنوان بهترين نخ فرش ماشيني شناخته مي شود.

 

مزيت هاي فرش اکريليک هيت ست شده

فرش اکريليک بدون پرز و ضد حساسيت بوده و تنها در همان اوايل خريد به مقدار ناچيز مي باشد که اين مقدار هم با چندين مرتبه جارو کشيدن به طور کامل از روي فرش حذف خواهد شد.

نخ اکريليک از رنگ پذيري بسيار بالايي برخوردار است و از رنگ هاي شاد و متنوعي برخوردار است.

• نرمي و لطافت بالا در فرش ماشيني اکريليک سبب شده تا فرش اکرليک در هرجا و مکاني مورد استفاده قرار بگيرد.

فرش اکريليک مقاومت بسيار بالايي در برابر گرما و سرما دارد و اثبات اين ويژگي نيز به همراه يک اتو يا قابلمه داغ امکان پذير است . به طوري که شما مي توانيد با اتو کشيدن قسمتي از فرش به مدت 5 دقيقه به درک بهتر از اين ويژگي برسيد.

فرش اکريليک هيت ست شده مقاوم در برابر هرگونه فشار و سايش است و در طولاني مدت بر اثر پاخور بودن زياد هيچ گونه مشکلي براي فرش پيش نخواهد آمد.

شستشو فرش اکريليک آسان بوده و بر خلاف فرش هاي پلاستيکي که پس از چند مرتبه شستشو آب رفته يا تغيير رنگ مي دهند ، فرش هاي اکريليک به هيچ وجه دچار تغيير سايز يا آب رفتگي نمي شوند.

• با توجه به موارد ذکر شده کيفيت فرش اکريليک جزء اولين و بهترين فرش ماشيني باشد و طول عمر بالاتري نسبت به ديگر فرش هاي ماشيني داشته باشد. 

 

به همين دليل است که کيفيت فرش ماشيني اکريليک سبب شده تا از ديگر فرش هاي ماشيني مانند فرش پلي استري و ... متمايز باشد . البته بايد بدانيد که قيمت فرش اکريليک هم از فرش هاي پلي استري و پلي پروپليني بيشتر است اما کيفيت بالاي فرش اکريليک سبب مي شود تا قيمت فرش ماشيني در پيش آن ناچيز و خريد فرش اکريليک نيز به صرفه تر باشد.

 

اما بايد توجه داشته باشيد که در چند سال اخير سود جوياني در اين زمينه فعاليت داشته اند و با وجود اطلاعات پايين مشتري از فرش و نخ به کار رفته در فرش ماشيني توانسته اند تا فرش هاي بي کيفيت و درجه دو و سه را جايگزين فرش هاي 100% اکريليک کنند و به فروش برسانند.

 

فرش صد درصد اکريليک چيست؟

خوب است بدانيد فرش ماشيني از نظر نوع نخ به چندين دسته : فرش 100% اکريليک ، فرش پلي استر ، پلي پروپلين ( فرش بي سي اف ) تقسيم بندي مي شوند اما ممکن است به غير از استفاده 100% از يک نوع نخ در نخ خاب فرش ماشيني ، مخلوطي از دو نوع نخ به کار گرفته شود به همين خاطر است که به چنين فرش هايي ، فرش درصد دار نيز مي گويند چرا که خالص از يک نوع نبوده و معمولا به صورت ( اکريليک - پلي استر يا اکريليک – بي سي اف ) استفاده مي شود.

اما بايد بدانيد به هيچ وجه کيفيت نخ هاي بي سي اف يا پلي استر با فرش اکريليک قابل مقايسه نيست و فرش هاي درصد دار هم از کيفيت چنداني برخوردار نيستند . براي تشخيص فرش اکريليک کليک کنيد.

 

جهت مشاهده انواع مدل فرش هاي ماشيني اکريليک و مشخصات فرش اکريليک همراه با قيمت از منوي بالاي صفحه ، وارد صفحه اصلي وب سايت شويد.

نـظـرات کاربران
دیگر مقالات کاربردی
•  شیوه های پرداخت فرش کاشانه
•  حریم خصوصی مشتریان کاشانه فرش
•  بهترین قیمت فرش
•  چگونه اعتماد کنیم ؟
•  راهنمای خرید فرش
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه