خرید اینترنتی فرش ماشینی کاشان

جستجوی فرش براساس رنگ

نحوه تشخیص فرش اکریلیک

نحوه تشخيص فرش اکريليک از ديگر فرش هاي ماشيني

پس از ورود الياف اکريليک هيت ست شده به بازار و کارخانه هاي توليدي فرش ، فرش هاي اکريليک وارد نمايشگاه ها و فروشگاه هاي فرش ماشيني شدند و با توجه به آنکه فرش اکريليک به عنوان يکي از بهترين فرش هاي ماشيني محسوب مي شود ، خريد فرش اکريليک نيز گسترش يافت ، به طوري که امروزه فرش هاي اکريليک از پرفروش ترين و باکيفيت ترين فرش هاي ماشيني به حساب مي آيند . در اين مقاله به برسي مزيت هاي فرش اکريليک و تشخيص فرش اکريليک از پلي استر و ديگر فرش ها مي پردازيم.

 

چرا فرش اکريليک بهترين فرش ماشيني است؟

نخ آکريليک با گذر از مرحله هيت ست شدن در کارخانجات ريسندگي ، از ويژگي هايي برخوردار مي شود و همين ويژگي ها سبب شده تا فرش ماشيني اکريليک در بالاترين درجه کيفي قرار بگيرد . از مهم ترين ويژگي هاي فرش ماشيني 100% اکريليک هيت ست شده مي توان به : بدون پرز و ضد حساسيت بودن ، نرمي و لطافت بالا ، مقاومت بسيار بالا در برابر گرما و سرما ، گرد و غبار ، فشار و سايش و ... اشاره کرد.

همانطور که با ويژگي هاي و مزيت هاي فرش ماشيني اکريليک آشنا شديد خوب است که به صورت دقيق تري به اين مزيت ها بپردازيم و فرق فرش اکريليک با فرش پلي استر و ديگر فرش هاي را هم برسي کنيم تا با فاکتور هايي در رابطه با شناخت فرش اکريليک از پلي استر و ديگر نخ ها آشنا شويد.

 

تشخيص فرش اکريليک

1- فرش هاي ماشيني اکريليکي بر خلاف فرش هاي ديگر از رنگ هاي شاد و زنده اي برخوردار مي باشند . در صورتي که در برخي از فرش هاي ماشيني رنگ هاي کدر و غبار گرفته قابل مشاهده است و شما عزيزان به راحتي متوجه اين ويژگي خواهيد شد.

2- فرش صد درصد اکريليک هيت ست شده فاقد هرگونه پرز دهي مي باشد و تنها در همان اوايل خريد مقدار ناچيزي بر روي سطح فرش وجود دارد که با دو الي سه مرتبه جارو کشيدن به طور کامل حذف خواهد شد.

3- فرش هاي اکريليکي بسيار نرم و لطيف هستند و هنگامي بر روي سطح خاب آن دست بکشيد متوجه اين نرمي و لطافت خواهيد شد.

4- به دليل نرمي و لطافت بالاي فرش آکريليک ، به هيچ وجه در صورت دست کشيدن بر روي فرش احساس چسبندگي و اصطکاک وجود ندارد.

5- خوب است بدانيد الياف اکريليک بر خلاف فرش هاي پلاستيکي بوي مواد نفتي نمي دهند.

6- اگر با دقت بر روي سطح فرش نگاه کنيم ، سر نخ هاي فرش به صورت يک به يک از هم رد مي شوند و به عبارت ديگري به صورت سوزن ته گردي قابل مشاهده است.

7- نخ فرش هاي اکريليک به هيچ وجه در بين هم گير نمي کنند و حتي در برابر شستشو نيز کلاف نمي شوند.

8- مي توانيد با استفاده از اتو کشيدن محدوده اي از فرش به مدت 5 دقيقه مقاومت و استحکام فرش اکريليک را تست کنيد.

 

پس از خريد بهتر است با ورود به صفحه اصلي وب سايت فرش کاشانه از قسمت منوي بالاي صفحه ، انواع مدل فرش هاي صد درصد اکريليک را همراه با قيمت و مشخصات مشاهده کنيد و سپس به خريد فرش ماشيني اکريليک بپردازيد.

 

نقش قيمت در تشخيص فرش اکريليک

به طور کلي فرش هاي ماشيني از نظر نوع و جنس به چند دست از جمله فرش اکريليک ، فرش پلي استري ، فرش پلي پروپلين و ... تقسيم مي شوند . اما با توجه به آنکه مرغوبيت فرش اکريليک از فرش پلي استر و ... بيشتر است ، قيمت فرش اکريليک نيز از فرش هاي ديگر بيشتر است . در نتيجه اگر در هنگام خريد فرش ماشيني با عنوان هايي چون فرش به قيمت ارزان ، فرش زير قيمت درب کارخانه و ... روبرو شديد توجه داشته باشيد که قيمت فرش ماشيني اکريليک در بازار به طور مشخصي است و در صورتي که قيمت فرش بيش از اندازه پايين بود بايد به کيفيت و جنس فرش ترديد داشت . البته خوب است که بدانيد فرش هايي با نام فرش درصد دار در بازار و نمايشگاه هاي فرش ماشيني موجود هستند که از ترکيب ( پلي استر و اکريليک ) مي باشد و بيهي است که کيفيت و قيمت اين فرش ها نيز از فرش 100% اکريليک پايين تر است . در نتيجه برسي قيمت فرش اکريليک نيز فاکتوري مهم در تشخيص فرش اکريليک مي باشد.

نـظـرات کاربران
دیگر مقالات کاربردی
•  شرایط بازگشت کالا
•  خرید حضوری فرش از کارخانه
•  خدمات کاشانه فرش
•  شیوه های پرداخت فرش کاشانه
•  راهنمای خرید فرش
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه