خرید اینترنتی فرش ماشینی کاشان

جستجوی فرش براساس رنگ

فرش دستباف گونه یا فرش دستباف؟

فرش ماشيني دستباف گونه بخريم يا فرش دستباف؟

از گذشته تا به امروز فرش دستباف يکي از ارزشمند ترين اجناس و کالا ها در بين مردم ايران است که صادرات فرش به کشور هايي همچون آمريکا ، آلمان ، عراق و ساير کشور هاي عربي و ... سبب شده تا هنر قالي بافي يکي از هنر هاي اصيل ايراني محسوب شود . همچنين بيش از نيم قرن است که فرش ماشيني جايگاه خاصي را در هر خانه و دکوراسيون به خود اختصاص داده که در اين مقاله به برسي فرش دستباف و فرش دستباف گونه مي پردازيم و شما عزيزان را با مزيت هاي خريد فرش دستباف گونه نسبت به فرش دستباف آشنا مي کنيم.

قبل از آنکه بدانيد فرش دستباف گونه بهتر است يا فرش دستباف با تعريفي از فرش دستباف گونه آشنا باشيد:

 

فرش دستباف گونه چيست؟

فرش دستبافت گونه يا همان فرش طرح دستباف از فرش ماشيني است که به دليل وجود شانه و تراکم بالا در فرش ماشيني ، به اين نام مشهور هستند . فرش هاي 700 شانه تراکم 2550 ، فرش 1000 شانه تراکم 3000 و فرش ماشيني 1200 شانه تراکم 3600 از اين گونه فرش ها هستند که به دليل داشتن زمينه اي متراکم و ريز بافت با نام فرش دستبافگونه خوانده مي شوند به طوري که اگر به پشت فرش نگاهي بيندازيم ، گره و ريشه هاي فرش ماشيني به فرش دستباف نزديک هستند.

چندين سال است که فرش ماشيني رغيبي سر سخت براي فرش دستباف محسوب مي شود و از همان اوايل ورود فرش ماشيني به بازار ، استقبال براي خريد فرش ماشيني روز به روز افزايش يافت به طوري که امروزه صنعت توليد فرش ماشيني در بيشتر شهرها و استان ها مانند : فرش کاشان ، مشهد ، شيراز ، تبريز و ... گسترش يافته و از شهرستان کاشان مي توان به عنوان شهر فرش ايران نام برد چرا که در شهر کاشان بيش از 700 واحد توليد و تکميل فرش مشغول به کار هستند و با توليد بهترين فرش هاي ماشيني ، نام فرش ماشيني کاشان را نه تنها در ايران بلکه در کل جهان بر سر زبان ها آورده اند.

اما اين سوال پيش مي آيد که چرا استقبال براي خريد فرش ماشيني بيشتر از فرش دستباف است؟ در ادامه با برخي از اين دلايل آشنا خواهيد شد.

 

برتري فرش دستباف گونه نسبت به فرش دستباف

1- يکي از مهم ترين دلايل روي آوردن خريداران به فرش ماشيني ، قيمت فرش ماشيني است . همانطور که مي دانيد فرش دستباف به دليل استفاده از مواد اوليه طبيعي و استفاده از نيروي انساني در توليد آن ، قيمت بسيار بالاي است و هرکسي قادر به خريد آن نيست در نتيجه خريد فرش دستباف گونه بهترين گزينه در خريد فرش به حساب مي آيد.

2- نگهداري فرش دستبافگونه کاري بسيار آسان است و اين نوع از فرش ها بر خلاف فرش هاي دستباف از حساسيت بالايي برخوردار نيستند.

3- فرش هاي ماشيني دستباف گونه نيز داراي طرح هاي سنتي هستند که سبب شده تا افرادي که علاقه زيادي به طرح فرش هاي دستباف دارند ، بتوانند اين نوع از فرش را جايگزين فرش دستباف کنند.

4- فرش ماشيني داراي طرح هاي مدرن و شيک تري است و در بافت اين نوع از فرش ها از رنگ هاي زنده تري استفاده شده که انتخابي مناسب براي تازه عروس ها و دکوراسيون هاي مدرن محسوب مي شود.

5- در فرش دستباف از پشم گوسفند استفاده شده به همين دليل در صورتي که کوچک ترين حرارتي به فرش داده شود ، سطح روي فرش دچار سوختگي و تغيير رنگ مي شود که اين ويژگي در فرش ماشيني دستباف گونه برعکس عمل مي کند و به دليل استفاده از الياف اکريليک ، مقاومت فرش در برابر : نور و گرما ، فشار و سايش ، افزايش يافته است.

6- از معايب فرش دستباف بيد زدگي يا پوسيده شدن است و در زماني به وجود مي آيد ، که فرش در مکاني نمناک و تاريک قرار بگيرد به طوري که فرش دستباف گونه ماشيني از اين عيب برخوردار نيست.

7- يکي ديگر از عوامل مهم خريد فرش دستبافت گونه اين است که استفاده از الياف صد درصد اکريليک هيت ست شده در نخ خاب ، سبب شده تا فرش ماشيني فاقد پرز دهي ( ضد حساسيت ) باشد در صورتي که فرش هاي دستباف از پرز دهي بالايي مخصوصا در همان اوايل خريد برخوردار هستند.

 

تمامي اين موارد دست به دست هم سبب شده تا روي اوردن به فرش ماشيني مخصوصا فرش دستباف گونه کاشان افزايش يابد و بيشتر افراد در خريد قالي ، سراغ فرش ماشيني بروند.

جهت مشاهده انواع فرش دستباف گونه کاشان همراه عکس و آشنايي با قيمت فرش دستباف گونه وارد صفحه اصلي وب سايت رسمي فرش کاشانه شويد.

نـظـرات کاربران
دیگر مقالات کاربردی
•  بهترین کیفیت فرش
•  راهنمای ثبت سفارش فرش
•  سفارش فرش در ابعاد دلخواه
•  خرید حضوری فرش از کارخانه
•  قوانین و مقررات خرید فرش
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه