خرید اینترنتی فرش ماشینی کاشان

جستجوی فرش براساس رنگ

همه چیز در رابطه با فرش کاشان

سیر تا پیاز فرش ماشینی کاشان را بدانید

کاشان شهرستاني تاريخي و با فرهنگ و تمدني ديرينه در استان اصفهان و در مرکز ايران واقع است و جمعيتي بيش از 300 هزار نفر دارد . شهر کاشان با دارا بودن مکان هاي تاريخي بسيار و تاريخ و تمدن 7500 ساله نقش پر رنگي در صنعت گردشگري دارد و از گذشته تا به امروز پيشگام در توليد و بافت فرش و قالي بوده است به طوري که شهرستان کاشان را قطب توليد فرش و شهر فرش نيز مي نامند . در اين قسمت به برسي فرش کاشان و تاريخچه قالي بافي در اين شهر مي پردازيم و شما عزيزان را با فرش ماشيني کاشان نيز آشنا خواهيم کرد.

 

تاريخچه فرش کاشان

تاريخچه فرش ماشيني در ايران نشان مي دهد که اين محصول عمري بالغ بر 50 سال دارد و در اوايل سال 1350 اولين فرش ماشيني ايران در کارخانجات ابريشم و مخمل بافي کاشان توسط دستگاه مخمل بافي ژاکارد Jacquard و با به کار گيري الياف مصنوعي توليد و روانه بازار شد . پس از آنکه اولين فرش ماشيني به بازار راه يافت و از آنجايي که قيمت فرش ماشيني نسبت به فرش دستباف پايين تر بود ، اين محصول مورد استقبال مردم قرار گرفت و بسياري از افراد تحت تاثير اين کالا قرار گرفتند و جرقه اي بزرگ در صنعت فرش ماشيني و توليد قالي در سال 1365 زده شد و همه روزه توليد کنندگان و سرمايه گذاران اين صنعت روبه افزايش قرار گرفتند به طوري که امروزه در شهرستان کاشان بيش از 600 واحد توليد و تکميل فرش ماشيني فعاليت دارند که اين شهر را به يکي از بزرگ ترين توليد کنندگان فرش در دنيا تبديل کرده است . همچنين نا گفته نماند که صادرات فرش ماشيني کاشان ساله به 11 ميليون متر مکعب مي رسد و از بزرگ ترين صادر کنندگان فرش ماشيني در ايران محسوب مي شود tva lhadkd ;hahk.

 

انواع فرش ماشيني کاشان

فرش ماشيني کاشان امروزه برندي مطرح در فروشگاه ها و نمايشگاه هاي فرش است و بيشتر افراد در هنگام خريد فرش ماشيني به سراغ فرش کاشان مي روند . با پيشرفت در صنعت و تکنولوژي ، همه روزه شاهد ارتقاي دستگاه هاي قالي بافي و تنوع در محصولات فرش ماشيني بوده ايم و همين امر سبب شده تا توليد فرش ماشيني به شاخه هاي مختلف تقسيم شود که از مهم ترين توليدات صنعت بافندگي فرش مي توان به : فرش هاي 700 شانه ، 1000 و 1200 شانه ، گليم فرش ها ، فرش هاي فانتزي ، تابلو فرش هاي ماشيني و ... اشاره کرد . از پرفروش ترين محصولات فرش ماشيني کاشان فرش 700 شانه است که همه ساله تعداد زيادي از اين کالا در ايران و کشور هاي ديگر به فروش مي رسد . طرح فرش هاي کاشان معمولا به گونه اي است که در وسط فرش يک ترنج بزرگ قرار دارد و لچک و حاشيه نيز در گوشه ها و کناره هاي فرش ، اما تمامي طرح فرش هاي ماشيني به اين مدل ختم نمي شود و شامل طرح هايي چون : فرش طرح افشان ، اسليمي ، شکارگاه و ... هستند.

 

چرا فرش کاشان برندي مطرح است؟

همانطور که گفته شد توليد فرش ماشيني در کاشان به 50 سال پيش باز مي گردد که سبب شده اين شهرستان تجربه اي بيشتر از ديگر جا ها داشته باشد و کارخانجات فرش کاشان با داشتن تجربه اي کافي در زمينه فرش بافي و با به کار گيري بروزترين و بهترين الياف و دستگاه هاي بافندگي توانسته اند تا بهترين و باکيفيت ترين فرش هاي ماشيني را توليد و به بازار فرش عرضه کنند و رضايت مشتري باعث شده تا آوازه فرش کاشان نه تنها در ايران بلکه در تمامي کشور هاي خاور ميانه بپيچد . همچنين شما عزيزان مي توانيد تمامي مدل فرش هاي ماشيني کاشان را با قيمت در فروشگاه فرش کاشانه همراه با مشخصات مشاهده کنيد و به ظرافت و کيفيت فرش ماشيني کاشان پي ببريد.

نـظـرات کاربران
دیگر مقالات کاربردی
•  شرایط بازگشت کالا
•  شیوه های پرداخت فرش کاشانه
•  خرید حضوری فرش از کارخانه
•  چگونه اعتماد کنیم ؟
•  قوانین و مقررات خرید فرش
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه