خرید اینترنتی فرش ماشینی کاشان

جستجوی فرش براساس رنگ

انتخاب فرش بر اساس قیمت

انتخاب بهترین فرش ماشینی با توجه به قیمت

از آنجایی که فرش هایی ماشینی موجود در بازار انواع مختلفی دارد ، قیمت آنها نیز با یک دیگر متفاوت است . در این قسمت شما عزیزان را با قیمت انواع فرش ماشینی آشنا و در نحوه انتخاب و خرید فرش ماشینی با توجه به بودجه در نظر گرفته شده راهنمایی خواهیم کرد.

امروزه بیشترین فروش فرش ماشینی مختص به فرش 1000 شانه ، 700 و 1200 شانه بوده که نسبت به سایر فرش های دیگر از محبوبیت بیشتری برخوردار است. در فرش های ماشینی هرچه شانه و تراکم بیشتر باشد قیمت فرش ماشینی نیز افزایش می یابد و این ویژگی سبب نمی شود که بگوییم هرچه قیمت فرش بیشتر باشد بهتر و باکیفیت تر و بالاعکس. حال این سوال پیش می آید که چرا قیمت فرش 700 شانه از 1200 شانه کمتر است و یا چرا قیمت فرش 1000 شانه از 700 شانه بیشتر؟

خوب است بدانید که هرچه شانه و تراکم فرش بیشتر شود از ارتفاع نخ خاب آن کاسته شده و به ظرافت و ریز نقشی نقوش روی قالی افزوده می شود. به همین خاطر است که فرش 1200 شانه از فرش 700 شانه ظریف تر بوده و معمولا از طرح های شلوغ تری برخوردار است.

در بین 3 فرش 700 ، 1000 و فرش 1200 شانه بیشترین قیمت را قالی هزار و دویست و به ترتیب هفتصد شانه نیز با اختلاف ، قیمت کمتری دارد. در حال حاضر قیمت فرش ماشینی را میتوانید با کلیک بر روی لیست قیمت فرش موجود در وب سایت فرش کاشانه مشاهده کنید.

فرش 700 ، 1000 یا 1200 شانه بخریم

به طور کلی و طبق آمار فروش فرش های ماشینی در بازار ، فرش 700 شانه بیشترین فروش را در سال داشته و مهم ترین علت آن تنوع بسیار بالا در طرح های فرش و همچنین قیمت مناسب تر آن نسبت به دیگر فرش های 1000 شانه و 1200 می باشد. اگر قصد خرید فرشی با دوام و با طول عمر بالاتری را دارید این نوع فرش انتخاب بسیار مناسبی بوده و همانطور که گفته شد از ارتفاع نخ خاب بالاتری برخوردار است و می توان نرمی و لطافت بالا را ویژگی برجسته قالی 700 شانه دانست.

فرش 1000 شانه در بین دو دسته بندی هفتصد و هزار و دویست شانه قرار می گیرد. ارتفاع نخ خاب در این فرش 8 میلی متر و معمولا با تراکم 3000 نیز بافته می شود. توجه داشته باشید درصد بیشتر انتخاب فرش در هنگام خرید بر اساس طرح مورد علاقه افراد صورت می گیرد برای مثال اگر طرحی در دسته بندی 1000 شانه بافته می شود در دسته بندی 700 شانه قابل بافت نیست و مشتری به همین سبب فرش 1000 شانه ماشینی را انتخاب می کند.

فرش 1200 شانه نیز از ظرافت و زیبایی بسیار بالایی برخوردار بوده و طرح های شیک و مدرنی را در خود جای داده است. از آنجایی که تراکم و شانه در قالی 1200 شانه بالاتر است امکان بافت فرش در طرح های سنتی و مدل دست بافت امکان پذیر بوده و شباهت بسیاری به فرش دستباف نیز دارد برای مثال فرش طرح اصفهان ، تبریز ، صاحبقران ، هشت پرنده و ... چند مدل از طرح های مشابه دستباف بوده که در دسته بندی 1200 شانه بافته می شود. در نتیجه اگر دنبال فرشی با ظرافت بسیار بالا و ریز نقشی مانند فرش دستباف مد نظرتان است اما به دلیل قیمت بالای قالی دستباف توان خرید آن را ندارید ، فرش 1200 شانه ماشینی بهترین انتخاب می باشد.

همانطور که گفته شد انتخاب فرش ماشینی بیشتر بر پایه سلیقه مشتری در انتخاب طرح های فرش ماشینی صورت می گیرد ولی اگر بودجه کمی برای خرید فرش ماشینی دارید ، فرش 700 شانه انتخاب بسیار مناسبی بوده که می توانید مدل های آن را در دسته بندی فرش های 700 شانه وب سایت ما مشاهده کنید.

نـظـرات کاربران
دیگر مقالات کاربردی
•  سفارش فرش در ابعاد دلخواه
•  بهترین کیفیت فرش
•  شرایط بازگشت کالا
•  شماره حسابهای فرش کاشانه
•  راهنمای ثبت سفارش فرش
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه